O CZYSZCZENIU ENERGETYCZNYM: PO CO, JAK, DLACZEGO?

O czyszczeniu energią

Każda istota ze swej natury jest w ciągłym ruchu, tzn., że jej energia ulega ciągłym zmianom, wydatkuje ona swoją moc na zewnątrz i pobiera nową do siebie i tak nieustanie. Gdybyśmy byli w stanie dawać z siebie tylko czystą wibrację miłości, energia „wydalana” poza istotę byłaby zawsze czysta, gdyby tak robiły wszelkie stworzenia na Ziemi, a energia docierająca z innych rejonów spoza Ziemi była równie czyta, hipotetycznie bylibyśmy wiecznie czyści, świetliści, oświeceni 🙂

Rzeczywistość jest jednak inna, życie tu na Ziemi to  pasmo wielu doświadczeń i dotykanie dzięki temu energii z różnych poziomów. Taka różnorodność powoduje ciągłe wahania w naszym układzie energetycznym. Za tym idą zmiany w nastroju, samopoczuciu, aż do zmian w stanie bytu naszego ciała fizycznego włącznie.

W trybie normalnym, prawidłowym, każda istota jest wyposażona w różne „ narzędzia” do samoregulacji, oczyszczania się osobiście, transformowania zanieczyszczeń. Narzędzia te dobrze funkcjonują, ale też nie są wieczne, ich działania ulegają nieznacznemu osłabieniu wraz z wiekiem, lecz przede wszystkim nasze środowisko, otoczenie i my sami szkodzimy tu najbardziej. Przykładów chyba nie trzeba wymieniać, wiemy jakie emocje są negatywne i jak często u ludzi spotykane, jakie zanieczyszczenia produkujemy i co robimy dla świata. Faktem jest, że efekt tych wszystkich działań burzy odwieczną harmonię Wszechświata, co pozostawia na nas wielki ślad.

Okazuje się bowiem, że we współczesnym świecie mamy tyle negatywów, ze niemal nie jesteśmy w stanie tego przerobić na coś dobrego. W całości, w szybkim tempie, na raz, nie zmienimy tego.

Taka wizja daje nadzieję na szybkie polepszenie własnego bytu jedynie w obrębie swego najbliższego otoczenia i własnej istoty. To i tak dużo 🙂 Co więc możemy dla siebie zrobić? ..i tu zaczyna się temat oczyszczania.. harmonizowania.

„Oczyszczanie energią” –w moim rozumieniu- dotyczy aspektów uzdrawiania wyłącznie dzięki mocy energii boskiej miłości. Wiem, że różnych typów mocy jest wiele, bardzo wiele, ale nie polecam korzystania z czegokolwiek, bo jedynie boskie Źródło jest tym, co dla nas najlepsze, jest naszym budulcem od podstaw, Świadomością, od której pochodzimy i może nas w pełni uzdrowić. Inne typy energii z reguły w zamian za pomoc oczekują czegoś od nas, a to już nie jest pomoc bezinteresowna, ale pomoc uzależniająca i manipulująca. Nie o to nam przecież chodzi. Pragniemy pozostać wolnymi i rozwijać się w dobroci serca.

„Czyszczenie energią boskiej miłości„  często używamy nieświadomie np. w akcie kochania bezwarunkowo innej istoty, obdarowywania jej radością, szacunkiem, uwagą, wszelkimi darami różnej materii. W czystym akcie miłości stajemy się kanałem boskiej wibracji i zaczynamy taką wibracją emanować na zewnątrz, aż w końcu sami zaczynamy nią być. Nauka podpowiada, że wibracja miłości ma najwyższą ze znanych w naszym świecie częstotliwości. Oznacza to, że wibracja taka dosłownie rozpuszcza wszystko na swojej drodze, ale sama jest taką błogosławioną siłą, że pozbawiając nas tych innych częstotliwości, nie odczuwamy żadnych braków. Wręcz przeciwnie, jest ona pełnią ponad wszystko.

Dzieje się jednak również tak, że czasami z jakiś przyczyn (np. nie darząc siebie i innych miłością bezwarunkową) nie stajemy się w pełni kanałem przewodzącym, a tym bardziej sami nie stajemy się też boskim światłem. Wówczas to, aby przywrócić sobie zdrowie i równowagę potrzebne są osoby trzecie. W jakiś sposób energia miłości musi dotrzeć do nas i dzieje się to wtedy nie bezpośrednio ze Źródła, ale przez inne osoby. Jakiekolwiek zaniżanie swojej wartości czy negatywne ocenianie swego postępowania wraz z długotrwałym przyjmowaniem emocji z tego płynących, także zaburza bycie kanałem boskiej miłości.

Wystarczy jednak jedna osoba z otwartym sercem, aby doświadczyć miłości ponownie. W naszej kulturze mało popularne jest obdarowywanie wielką serdecznością osoby obce (choć na szczęście się to zdarza 🙂 ) stąd,kiedy nie ma przy nas nikogo bliskiego,komu „powierzymy się” , warto skorzystać z „usługowej” pomocy sercem- czyli zwyczajnie wybrać się do bioterapeuty lub uzdrowiciela duchowego.

Co może zaoferować uzdrowiciel? Najlepszą rzeczą jaka jest możliwa, jest obdarzenie przybysza szczerą serdeczną miłością bezwarunkową, uwagą, spokojem. Zdarza się , że i terapeuci miewają zablokowane serca-nie martw się jednak-Wszechświat dopasuje Ci takiego uzdrowiciela by jego serce było otwarte nieco bardziej niż Twoje ( do końca nikt serca nie zamyka, bo się nie da 🙂 ) , wtedy energia u Ciebie już ulegnie poprawie. Co jeszcze może zaoferować uzdrowiciel prócz przykładnego traktowania?

Może odbyć konstruktywną rozmowę intuicyjną, dzięki której Twoja świadomość nieco obudzi się i zrozumiesz więcej ze swojej sytuacji życiowej. Może także zaoferować zabieg energetyczny, w czasie którego świadomie pokieruje energią miłości ( to w pewnym sensie też jest przenośnia, bo nie uzdrowiciel tak naprawdę uzdrawia, a sama świadoma boska wibracja) by ta rozpuściła złogi zalegające w matrycy Twojego ciała czy aurze.

Tak naprawdę jesteśmy wyposażeni na tyle, że „oczyszczenie” czy zmiana mogłaby się odbyć w mgnieniu oka. Z jakiś jednak przyczyn zapomnieliśmy o tej prawdzie i aktualnie dochodzimy do tego bardziej małymi kroczkami. To także jest skuteczne działanie, a w trakcie procesu mamy czas, aby się temu przyjrzeć i rozwinąć do odpowiedniego poziomu naszą świadomość 🙂

Technicznie samo oczyszczanie energią może odbywać się na czakrach, na kanałach – meridianach, na matrycy poszczególnych narządów i układów ciała, na aurze- w różnych jej powłokach-wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć, możliwości z daną osobą i umiejętności uzdrowiciela.

Autor: Monika Grzegorczyk